Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před koupí


Pokud jste se rozhodli vyzkoušet paintball, nebo pokud jste ho už zkusili a chcete si koupit vlastní vybavení, tak by se Vám mohlo hodit několik rad a postřehů.Jedna z prvních věcí kterou by jste si měli vyjasnit je, jak často budete hrát a podle toho investovat do vybavení přiměřenou částku. Je zbytečné pokud si to chcete vyzkoušet, aby jste hned dávali za nutnou výbavu desítky tisíc korun.

Poté by jste si měli ujasnit, jaký tip paintballu budete preferovat. Jestli military nebo speedovou hru na hřišti. Military lidi si většinou kupují napodobeniny zbraní a věnují se šperkování zbraní z kterých poté vylézají neopakovatelné originální kousky. U speedových hráčů převládá kadence a pohyblivost nad výbavou. Militarry hráči tak preferují zbraně, na které lze připevnit tyto upgrady.

Určitě není od škody si vyjasnit částku, kterou jste ochotni do výbavy investovat a kterou nepřekročíte. Protože vždy jde za nějaký ten další peníz navíc koupit něco, co předchozí výbava mít nebude.

Maska za zbylé peníze?

Když si vyberete zbraň, je řada na dalším vybavení. Většinou si vyberete značkovač na hranici svých finančních možností a potom se snažíte ušetřit co to dá. Zde je ovšem jedna z největších chyb. Určitě bych vám nedoporučoval šetřit na masce. Když už chcete investovat co nejmíň, určitě nekupujte masku bet termálního skla. Maska bez termálního skal se vám při trošku rychlejší hře zamlží a pak můžete jít hrát na slepou bábu a ne po někom střílet. Proto by jste si hned při další příležitosti kupovali masku vybavenou termálním sklem. Což sou další vícenáklady a termální sklo většinou alespoň u levných modelů stojí třičtvttě ceny masky.

Láhev a zásobník

V oblasti jak velkou zvolit láhev a zásobník záleží na způsobu hry kterou preferujete. Jestli jste lovec, který jednou ranou zneškodní svého protivníka. Nebo jste kropič, který během jediné hry je schopen vystřílet dvě stovky kuliček. Láhev 9oz je asi na 300 výstřelu, láhev 12oz je asi na 500 výstřelů. Větší láhev už bych nedoporučoval k montáži na zbraň, ale na taktický pás, vestu. Ta je se zbraní spojena tlakovou hadicí. Ovšem každý špás něco stojí že.
Co se samotné láhve týče, určitě doporučuji láhev s on-off ventilem, proti klasickému pin ventilu je sice cca. o stovku dražší. Ale ušetříte si nervy při plnění a plnění bude o hodně jednodušší. Snadnější je potom také jakákoliv manipulace s láhví. Ono tlaková láhev není žádná sranda.

CO2 nebo vzduch?

Tato otázka je téměř výhradně o financích. Zatímco CO2 vás vyjde cca na pětsetkorun, naplnění láhve na padesát korun. Stlačený vzduch vás bude stát tisíce. Plnění se neprovádí všude, protože potřebný kompresor stojí kolem šedesáti tisíc.
Provoz na stlačený vzduch odstraní problémy s kolísajícím tlakem, v zimě se zamrzáním zbraně, proto dojde ke zvýšení přesnosti.
Ovšem přechod z CO2 na stlačený vzduch z vás neudělá lepšího střelce a čekat zázraky je nesmyslné.

Maketa zbraně vs. hvězdné války

Pro úplné začátečníky bych doporučil zbraně od Kingmanu - Spyder pro jejich nízkou cenu, spolehlivost, jednoduchost. Zbraně jsou spíše pro vyznavače speedových hřišť, protože nemají lyžiny ani žádné úchytné body pro vylepšování. Ovšem šikovný kutil si dokáže poradit s kde jakým problémem. Případně již osvědčený značkovač MR1, který je ovšem o něco dražší, ale disponuje těmito taktickými lyžinami.

Na druhé straně jsou zbraně od firmy Tipmann - Tipmann 98 který je taktéž spolehlivý, o kapku složitější než u Spyderu, ovšem už základní vybavení skýtá taktické lyžiny a je tu neuvěřitelné množství doplňků, díky kterým lze dosáhnou téměř věrné kopie skutečných zbraní např. americké M16. Ovšem cena je u této zbraně vyšší a není zde takový prostor pro vlastní improvizaci.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář